♦️ترسیدن و ترساندن دوای درد کرونا نیست

♦️ترسیدن و ترساندن دوای درد کرونا نیست

_ آیا وقت آن نیست که باهم مهربان شویم و دست از دعواهای سیاسی برداریم؟
_ چرا به آنجا نرسیده ایم که دست از متهم کردن این و آن در تمام موارد بویژه در خصوص کرونا برداریم؟
– آیا با متهم کردن شهرها و جمعیت ها ازجمله مشهد مقدس به انتشار کرونا که به فضای کسب و کار آن به گردشگر و زائر وابسته است دراز مدت با خسارت مواجه نمی کنیم؟ بهتر نیست برای حمایت از اشتغال جوانان شهرمان به اینگونه شایعات دامن نزنیم؟
-چگونه میتوانیم قدر ایثار کادر پزشکی کشور و خانواده های آنها را که امروز سربازان خط مقدم جبهه مقابله با کرونا هستند را بدانیم؟
چرا در فضای مجازی از هر مطلبی گفته میشود اما از ایثار نیروهای خدماتی بیمارستان ها، پرستاران و پزشکان سخنی گفته نمی شود؟
_ آیا نباید به مردم در مقابله با بیماری کرونا که امروز کشوری نیست که به این مریضی گرفتار نشده روحیه بدهیم و از انتشار اخبار دروغ و نگران کننده خودداری کنیم؟
-آیا واقعا کرونا مرگ و میر بیش از دیگر سرماخوردگی ها و انفولانزاهای دیگر دارد؟ آمار کشتار سرماخوردگی و تصادفات که همین امروز چند برابر کشتار کرونا بوده و ده ها نفر معلول شده اند لحظه به لحظه خبر رسانی می شود؟
_ آیا بهتر نیست بجای اطلاع رسانی لحضه به لحظه فوتی های کرونا که اگرچه زیاد نیست لیکن هر فردی خود را جای یک فوتی قرار می‌دهند و استرس می‌گیرد توصیه های بهداشتی و روحیه ای از تلویزیون پخش شود؟
_ آیا اگر کشتار تصادفات نیز همین مقدار و به این حساسیت اطلاع رسانی شود مردم از خیابان، جاده و خودرو بخصوص ایرانی وحشت نخواهند داشت ؟
_ آیا ترساندن بیش از اندازه مردم دوای درد کرونا هست؟ یا شرایط را بدتر میکند؟ یا این درست است به بهانه مبارزه با کرونا مردم را نسبت به باورهای دینی و دعا و مناجات بد بین کنیم؟
-آیا چینی ها با یک و نیم میلیارد جمعیت در هیچ کشور دیگری حضور ندارند که هرکس در هر کشوری به کرونا مبتلا میشود بگویند مربوط به ایران است ؟ آیا این تبلیغات برعلیه ایران تحت فشار تحریم با چه هدفی است ؟
-آیا درافغانستان و دیگر کشور های همسایه سرماخوردگی کرونا وجود ندارند که به بهانه جلوگیری از کرونا حتی ورود واگن ها و کانتینر های دربسته حامل کالای ایرانی را ممنوع کنند ؟ امروز واقعا کشوری هست که بگوید کرونا آنجا نیست؟
– بیاییم ضمن کنار گذاشتن اختلافات سیاسی، همه کمک کنیم از این شرایط که اگر چه نیاز به مراقبت جدی و رعایت مسائل بهداشتی دارد ولی در فضای کنونی بیشتر به دنبال جوسازی و روحیه شکنی است به سلامت عبور کنیم.

محمدحسین روشنک
جبهه مردمی «مشهد برای همه»

#کرونا_را_شکست_می_دهیم

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *